| EmilTraian95 a întrebat:

Cât castiga un cantor debutant? Dar un preot?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Era bine daca postai intrebarea la categoria "Religie", ca doar cei care sunt credinciosi, poate stiu exact cat ar castiga un cantor si un popa.Sau pe ei nu-i intereseaza cu cati bani,le burdusesc buzunarele preotilor.
Dupa cate stiu eu,un preot este platit de Primarie,cu un anumit salariu,la care isi adauga ei,din banii dati de enoriasi,cu acordul unui consiliu bisericesc(dar isi mai iau ei destul din ce dau oamenii).Asa ca,salariile difera, daca biserica este la tara sau oras, daca este mai in buricul targului sau la periferie, de numarul de enoriasi, etc.