| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un judecator?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Peste jouăjdemii lei

| anonimg a răspuns:

Cred că salariul depășește 100 milioane lei vechi. Spaga este mai mult decât salariul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de gradul pe care îl are și de vechimea pe care o are în acel grad.
Un judecător stagiar pornește de la 8000 de lei și ajunge la 10000 de lei după 3 ani ca judecător stagiar.
Un judecător de la ICCJ cu peste 20 de ani la înalta curte câștigă 26000 de lei.

| Zorn a răspuns:

Mult. Intre 10.000 de lei si 20.000 de lei pe luna. Depinde. Cateodata si mai mult.