| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un medic veterinar? Merită sau nu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita in situatia in care esti dispusa sa inveti pe rupte 6 ani la facultate si apoi sa faci toate treburile pe care le fac veterinarii: nu doar o injectie la caini si pisici ci si bagatul mainii in fundul vacii, a porcilor, umblat prin rahat de porci si vite, castrat animale samd.
Salariul este conform muncii: daca ai animalute in grija iei bani, daca nu...stai pana iti vine pacientul patruped.

| Eireann a răspuns:

La fel ca medicina umana NU merita daca vrei sa o faci pentru bani. Astea sunt meserii care necesita foarte multa munca, dezvoltare profesionala continua si daca nu o faci cu dragoste/ pasiune cand tragi linie iesi pe minus chiar daca castigi bani frumosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei doar sa chinuiesti animalele... NU SE MERITA!