| bestfully a întrebat:

Ce ati prefera sa fiti :asistent medical sau profesor? Care meserie are mai multe avantaje?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Asistent medical, se plateste mai bine in strainatate si se gaseste de lucru foarte usor

| cosmina05 a răspuns:

Eu as alege profesor fiindca nu pot sa vad o rana, deci nu as rezista ca asistent medical, insa asistentul medical este mai bine platit fata de un profesor si ai sansa sa mergi in strainatate unde postul e platit foarte, foarte bine

| Ionutsu a răspuns:

Nu stiu sigur daca te va satisface raspunsul meu dar: NICIUNUL! De ce? Amandoua sunt meserii prost platite (cazul multor altora) Trebuie sa te focalizezi pe o meserie care sa fie total pe placul tau! Care sa fie si usoara, sa si ocupe putin timp, sa aduca si bani! Cu banii poti face orice! Te-as sfatui calduros sa imi urmezi sfatul, pentru ca la mine merge de minune! Iti las numarul meu de telefon, in caz ca vrei mai multe informatii! 0767913435
P. S. In opinia mea, postul de profesor este mai avantajos! Este mai elegant si (greu de crezut) prestigios!