| mina_6886 a întrebat:

Ce credeti de o persoana care ia hotararea sa inceapa facultatea la 45 de ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am absolut nici o problema fata de cei care se hotarasc la o varsta mai inaintata sa urmeze o facultate...ba din contra...este o persoana demna de admirat.pentru ca la o 45 de ani...se presupune ca ai copii...alte probleme pe cap. daca iei decizia de a urma si o facultate...atunci...Jos palaria.Intreb...de unde atata putere? Si mama mea a facut facultate acum cativa ani.Si s-a descurcat fff bine.Nu conteaza varsta la care urmezi o facultate...nu cred ca este vreo problema ca un m sa isi doreasca sa afle si sa invete cat mai multe lucruri care ii pot fi de folos.nu numai la munca.ci in viata de zi cu zi.

25 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Merita toata admiratia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Felicitari, este o initiativa demna de toata lauda, putini sunt cei ce au un asemenea curaj. Nora mea a terminat facultatea anul acesta o data cu mama ei care are 47 de ani. SUCCES!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca e un lucru normal, daca poti si iti place sa studiezi demonstrezi tie si celor dragi ce vointa si putere ai.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Toata stima, felicitari si success!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca isi permite si are vointa, numai admiratie si mult succes din partea mea!

| ΔH a răspuns:

Maica-mea a terminat facultatea anul trecut (are 38 ani), si de la munca grea, intr-o fabrica ce era in pragul falimentului (luna trecuta s-a inchis), acum, este inspector la Ajutorul Social, la primarie, munca fara bataie de cap.
Si inainte, luase un post la birou, tot in aceiasi fabrica, dar avea de munca enorm, venea si acasa cu o plasa de acte, sa le rezolve, etc...
deci, tu alegi viitorul...

| kathessa a răspuns:

Cred ca e super! Nu trebuie sa ai o anumita virsta ca sa inveti. Am avut o colega care a inceput facultatea cind avea doi beieti trecuti de 20 de ani! A terminat-o si a avansat si la locul de munca!
As felicita pe oricine face asta, la orice virsta!

| RetroX a răspuns:

Mai bine mai tarziu decat niciodata. happy

| MissCamelia a răspuns:

Mama prietenului meu a inceput-o la 50, pentru ca la serviciu a primit o hartie de genul ori faci facultate, ori te zburam.anul asta a luat licenta.este un lucru laudabil sa inveti la orice varsta, atatea nenorociri se intampla din ignoranta...

| pisi dy a răspuns:

Bravo! de multe ori am vazut ca cei trecuti de...22 de ani muncesc mai serios, isi dau interesul pentru ca vin acolo sa se pregateasca, nu sa arda timpul si banii parintilor...au mai mult bun simt si iti face placere sa vezi ca nu vorbesti la pereti, ca pun intrebari, studiaza ...cauta sa realizeze ceva.
Bravo tie si multa bafta!

luciana
| luciana a răspuns:

Asta arata cat de receptiv esti, ca nu ti cont de pareri rau intentionate, ca ai coloana vertebrala, ca esti un Om printre atatea uscaturi, care" vad doar aschia din ochiul altuia si nu barna din ochiul sau ". Nu pot decat sa iti adresez cuvinte de lauda si sa te asigur ca vei termina cu bine... si verisoara mea invatator fiind atunci, a facut facultatea la 45 de ani si a terminat-o cu 9, 46 si a gasit un post minunat la o banca, acum fiind un om da baza al bancii aceleia, avansata si cu o retribuire pe masura ...sa ai tot binele din lume si te felicit pentru aceasta hotarare inteleapta "caci omul, - cat traieste, invata "! Numai bine Lucien.

| bluerose a răspuns:

Bravo. Succes! (nu succesuri laughing )

| Elena1234456 a răspuns:

Ca este curajoasa si infrunta viata.Bravo! Este bine sa ai planuri, sa faci o facultate, sa ai vise, sperante...

| adrianhasde a răspuns:

E un lucru foarte bun, niciodata nu este prea tarziu, mai ales ca daca ai o facultate poti accede la o functie superioara.

| zemantex a răspuns:

Felicitari!

| MisterSteeck a răspuns:

Stedent intarizat.laughing

| alexa a răspuns:

Bravo ei.niciodata nu e prea tarziu...ideea e sa aiba mult spor de munk si de invatat k acum sa fim seriosi au trecut ceva ani de cand s. a lasat de scoala si a mai uitat si e mult mai greu... dar daca are vointa totul se rezolva
multa bafta

| danutza a răspuns:

O persoana pe care o respect.initiativa pe care a luat-o e una intzeleapta poate si spre beneficiul ei...multi doresc sa inceapa o facultate dar nu au posibilitatzile necesare sad

| RappK a răspuns:

O persoana cu foarte multa ambititebig grin

| r0xana a răspuns:

Felicitari si succes! Si sa nu se lase descurajata de opinile celorlalti.In viata niciodata nu-i prea tarziu pentru nimic decat in cazul in care nu mai estiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! niciodata nu este prea tarziu. Sunt si mai in varsta care isi doresc sa faca facultatea si o fac. Succes mult si pot sa jur ca vei fii intre primii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atati de multi tineri care termina facultatea si nu realizeaza nimic.Parerea mea e ca o faci degeaba daca nu ai sanse sa avansezi pe un post superior dupa ce o termini, mai ales daca nu ai un serviciu stabil.

| cesege a răspuns:

Jos palaria! Toata admiratia! Si putere sa mergi pana la capat!

| YaNna a răspuns:

Pai...bravo ei! niciodata nu e tarziu...si cu putina ambitie poti sa reusesti...big grin

| magonel a răspuns:

Mai bine mai tirziu decit niciodata