| Nikolassss a întrebat:

Ce facultate trebuie sa ai ca sa poti lucra la DIICOT? sa fii mascat?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Tehnic, politistii lucreaza pentru DIICOT, nu la DIICOT (Directia de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism). Ca sa lucrezi la DIICOT, trebuie sa fii procuror cu vechime si sa dai examen, daca nu atunci personal auxiliar de care au ei nevoie (specialisti in informatii, economie, finante, banci, vami, administratie, etc). Dar poti sa devii politista, mergi la academie, iar dupa daca te remarci poti sa lucrezi pentru DIICOT si nu numai. Mai exista structuri interesante.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Trebuie sa urmezi academia de politie, nu facultate!