| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Ce facultăți as putea urma după ce termin liceul pe un profil umanist (stiinte sociale)?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Psihologie,Litere,Sociologie,Jurnalism,Drept,Turism,Limbi Straine...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar cea pentru care ai talent si ti-ar place sa o profesezi toata viata, pregatindu-te pentru o profesie care sa o faci din placere.
In orice caz, nu uita: nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea urma ceva ce te interesează pe lumea asta. Dacă nu, e păcat să încurci lumea pe acolo.

| Bizon95 a răspuns:

ORICARE!
NU exista o limita, decat propriul talent sau propria chemare