| anonim_4396 a întrebat:

Ce-i ala un broker? Ce face un broker sau cat castiga?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

O persoana care vaneaza cele mai profitabile afaceri de viitor si investeste in ele sume de bani. Uneori pierde, alteori castiga. Dupa noroc si intuitie. Cat castiga, depinde de investitie. Totusi este o meserie riscanta in care cei isteti fac cartile.winking

4 răspunsuri:
| eewan a răspuns:

Agent de bursă care mijlocește încheierea contractelor comerciale între vânzător și cumpărător sau a unor servicii.sau mai schimba si banii din euro in dolari.(sper sa ma intelegi)

| aumih16 a răspuns:

Trebuie sa te si pricepi desigur nu sa faci meseria asta degeaba

| zxsds a răspuns:

Ca sa devii broker de asigurari trebuie sa ai minim 18 ani. Nu conteaza ce studii ai. Fiecare companie de brokeraj are un sistem de cariera Multi Level Marketing.
Eu sunt broker de asigurari la o companie destul de prestigioasa.
Daca doriti sa faceti parte din structura mea va rog imi dati PM sau intrati pe site-ul echipei mele unde o sa gasiti date de contact.
http://www.asigurariro.ro/viewpage.php?page_id=2

| volt a răspuns:

E un nene sau o tanti care sta toata ziua si se joaca cu banii tai ca sa-ti faca mai multi bani. Pentru ca stie mai multe decat tine despre domeniul ala si pentru ca tu n-ai timp sa te ocupi.

Fie ca e broker de asigurari, bursa, imobiliare, toti catiga pe acelasi principiu : comision din ce castigi tu happy