| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "asistent primar de farmacie"? Si ce examen se da pentru acest post. evident dupa ce ai terminat un colegiu in domeniu?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un grad al asistentilor de farmacie, asa cu este asistent medical principal. Se da un examen organizat de Colegiul Farmacistilor dupa o anumita experienta in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Asistent de farmacie este în primii 5 ani de activitate continuă, după această perioadă de timp se trece la cel primar.
Se dă niște examene de specialitate. Trebuie să te interesezi la Colegiul Asistenților de Farmacie.
Este echivalentul asistentului principal medical din spital.
Pa, pa.