| Alex a întrebat:

Ce inseamna entry-level? Inseamna ca ai experienta putina si/sau fara experienta?

5 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Inseamna ca esti la inceput/ nu ai mai avut experienta sau abia ai fost initiat in domeniul respectiv.

| Azµre a răspuns:

Adică la început de drum, experiență mică de 6luni-12luni.

| stpu a răspuns:

Entry-level inseamna primele 6 luni maxim 1 an.
Fara experienta inseamna ca n-ai mai lucrat deloc.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Depinde de fiecare angajator / site de recrutare. Nu exista o clasificare standard. Unii te considera entry level daca nu ai mai lucrat niciodata. Altii te considera entry pana la 1 an. In unele domenii poti fi considerat entry pana la 3 ani. Pe Ejobs spre exemplu, clasificarea e pe intervale si entry level e 1-3 ani. Pe site-ul meu www.myworkland.com spre exemplu nu am folosit deloc intervale. Prima categorie e "absolvent sau fara experienta", apoi e 1 an, 2 ani, 3 ani si asa mai departe. Fiecare bifeaza numarul de ani pe care ii are in campul muncii - evident, cu aproximari.

| Apache2605 a răspuns:

Incepator