| kotoyu53 a întrebat:

Ce inseamna marketing? a fost cineva la facultate? ce poti face dupa?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://dexonline.ro/definitie/marketing
Ce poți face după? Societatea va vedea ce o să-ți ofere: șomer cu diplomă de facultate!
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Este domeniul specializarii in promovarea produselor unor firme din toate domeniile de activitate.

| fatadedac a răspuns:

Poti lucra in orice domeniu ca economist, resurse umane, cercetari, profesor, relatii cu publicul, manager, promovare, comercial, achizitii, vanzare-aprovizionare, etc.
Este un domeniu complex, ofera multe posibilitati de angajare.
Singura conditie este sa fi cel mai bun!

| ElTiguronESPANA a răspuns:

CRED ca agent imobiliar si vrajeli pe ramura aia