| SamiraAyline a întrebat:

Ce liceu ar trebui sa urmez la Bucuresti pentru avocatura?
Sau exista liceu (tot în București ) care să aibă profil coregrafic ( nu balet ) dans modern, hip hop, street dance?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice profil la liceu, nu are importanta pentru a urma o facultate de drept, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Sigur ca ajuta putin un profil de filologie sau stiinte sociale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista niciun liceu specializat in drept, asa ca poti face orice liceu vrei tu, de preferat un profil uman pentru ca nu ai nevoie de mate sau fizica.

exista si liceu de arta in Bucuresti... Nicolae Tonitza

| Viitorulapropiat a răspuns:

Bună.faci orice liceu vrei, de preferat la profil uman. Da, exista.