| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Ce liceu, facultate trebuie să faci pentru a ajunge la anti-tero? Sunt a8-a

3 răspunsuri:
| SkatePunkk a răspuns:

Școala militară de subofițeri jandarmi
După terminarea acesteia poți opta pentru Batalionul 1 din cadrul BSIJ - Brigada Specială de Intervenție a Jandarmeriei.
Ai nevoie de condiție fizică. Succes

| Raul_Raul_1996_k2Yl explică (pentru SkatePunkk):

Unde se află astfel de școlii(licee)?

| Ionut231312 a răspuns (pentru Raul_Raul_1996_k2Yl):

Una la Dragasani, alta la Falticeni. Dar intai trebuie sa termini liceul pentru a intra. Este recomandat sa te duci pe profil uman, deoarece pentru a intra la Jandarmi dai examen la gramatica limbii romane si engleza, iar pe profilul uman vei face mai multa romana si engleza.