| NicusorYo a întrebat:

Ce liceu imi trebuie sa merg conductor[sa conduc]tren?
Dar pentru sofer de tir?
Exemplu de scristongueentru conductor liceul...
Pentru sofer de tir liceul...
funditawinking

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pentru conductor CFR, dar din pacate CFR-ul este falimentar, eu am terminat acest liceu caile ferate dar nu m-am angajat in domeniu.

1 răspuns:
| redtulip a răspuns:

Nu este de ajuns sa ai liceul... dupa ce te angajezi sa zicem la CFR ajungi ajutor de mecanic apoi o perioada lucrezi doar asta pana inveti si in plus dai mai multe examene.Stiu asta de la fratele meu care a trecut prin toate acestea.
Iar pentru sofer de tir trebuie sa ai carnet de conducere categoria C+E asta pe langa B. Bafta!