| Elly_8212 a întrebat:

Ce liceu si ce facultate trebuie sa alegi pentru a deveni arhitect? Funda + vot:*:*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Liceul de artă și facultatea de arhitectură.
Mult succes!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Profilul la liceu nu conteaza poti face profil real ca sa te ajute mai tarziu pentru ca ai mai multe notiuni comparativ cu cel uman si facultatea de arhitectura

| Sebby a răspuns:

Cel mai bun profil este al unui liceu specializat in asa ceva, in anumite licee exista profil de arhitectur, dar daca nu merge si un profil de desen sau unul real cum ar fi matematica-informatica si apoi o facultate de arhitectura.
Succes :*!

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| AceeasFlore a răspuns:

Sau daca vrei sa te ocupi de arh gradinilor, urmezi facultatea de Peisagistica.