| Dumbi a întrebat:

Ce meserie ar fi mai buna, daca eu ma descurc foarte bine cu Geografia, IT(stiu sa programez si alte chestii) si ma pricep si la desen(am si ochiul format, si imi dau seama de cele mai mici detalii).

Nu as vrea in Turism/Meteorologie(se fac multe smecherii pe acolo si n-am chef sa pierd niste ani pentru nimic).

As vrea niste exemple, gen meseria si ce trebuie sa faci in aceea meserie(si daca stiti cam cat s-ar castiga cu meseria respectiva), si nu vreau sa continui doar cu IT-ul, pentru ca eu ma descurc prea bine cu Geografia si mi-a devenit o pasiune(mi-a iesit harta romaniei la perfectie pe o foaie de mate…). FUNDA!

7 răspunsuri:
| Adrian21220 a răspuns:

Pai, cu geografia nu prea stiu, si nici cu desenul, in schimb din cate stiu cu IT-ul poti castiga foarte bine, asa ca nu cred ca ar fi niste,, ani pierduti''.Un amic castiga 3500 de lei pe luna. Acum depinde de tine.

| sofiasofyy a răspuns:

De ce nu vrei sa fi profesor de geografie daca te descurci asa de bine cu ea? Poti fi profesor si sa castigi bani frumosi.

| untu a răspuns:

Poti sa studiezi Geologie si sa devii un expert geolog!

| Dumbi explică (pentru sofiasofyy):

Nu prea suport copii, ma enerveaza cand fac misto si de cat sa ma fac de rahat ca incep sa ii injur, mai bine obtez spre altceva(mai ales cei de liceu… la generala nu m-as duce de loc).

| Dumbi explică (pentru untu):

Nu prea sunt atras de Chimie…

| Dumbi explică (pentru Adrian21220):

Stiu ca se castiga bine, dar nu prea vreau sa fac Mate Info ca iau nota mica la bac la mate si imi scade media, asa ca mai bine ma duc la Stiinte Sociale sau la Filologie.

Daca iau peste 7.80 la mate la Capacitate ma duc la Mate Info, daca nu ma duc pe profil care ma ajuta pe partea cealalalta(Geografia…).

| Adrian21220 a răspuns (pentru Dumbi):

Nu stiu ce sa zic, tu decizi dar parerea mea e ca it-ul e viitorul.