| Garni28 a întrebat:

Ce nivel al unei limbi straine este necesar pentru a pleca intr-o alta tara ca student cu Erasmus?

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Conversational fluent. B2 cel putin. Mai ales daca te duci intr-o tara unde nu se vorbeste engleza pentru ca acolo, chiar trebuie sa stii sa intelegi ce zice cineva care nu este nativ in engleza si este foarte probabil sa stalceasca cuvintele.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din cate stiu: minimum nivel B2 (conversational-fluent).

| dullcat a răspuns:

Intreaba-ti profesorul tau care se ocupa de recrutarile Erasmus, vei afla la sigur.Eu stiam ca ai nevoie macar de B1-B2.Bafta!

| ReddY25 a răspuns:

B2ul

| newaccountbye a răspuns:

Eu știu ca nu contează, trebuie doar să ai cambridge ul, iar dacă nu îl ai dai un interviu scurt de nivel mic