| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de teatru specializarea actorie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La teatru nu e cu parere. La teatru ai sau nu talent. Si atat

| DataScience a răspuns:

1)trebuie sa iti cauti si sa primesti un rol in scenete ceea ce nu e atat de usor
2) dupa ce te chinui sa primesti un rol, vei primi sa zicem 50-100, poate un 200 de lei pe spectacol daca ai avut un rol principal, roluri care dureaza putin probabil un 30 de lei. Si daca ai avea 4 scenete de teatru intr-o luna, ceea ce rar ai, poti avea doar una intr-o luna sau la 2 luni, deci iti faci singur calculul cat ai castiga.
3)mai poti castiga cate ceva daca te mai duci la diferite evenimente, clovn, proiecte personale(dar la fel ca la punctul 2, foarte putin vei castiga) sau poti avea norocul sa primesti un rol intr-un serial daca te zbati, dar si asa foarte greu

Concluzie: meseria asta e doar pentru cei care o fac din iubire