| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti despre jobul din timpul facultății? Credeti ca este obositor sa te duci de luni până vineri la cursuri iar sâmbătă și duminică la job?

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Da.
Este mult de invatat la facultate si cred ca daca vrei sa treci cu bine ar trebui sa te implici in proiectele propuse si sa te axezi pe ce ai de invatat. Nu e bine sa treci prin facultate si abia sa iei examenele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este greu. Termină facultatea, ai toată viața înainte să lucrezi.

| Dalmore a răspuns:

Este foarte greu. Iti zic din experienta, ca-mi cadeau ochii in gura la cursuri si nu puteam sa ma concentrez. Un part-time mai merge. Daca vrei, poti sa le faci pe toate. Dar mai bine faci un lucru si bine, decat sa te imparti in 10 locuri si sa faci totul cu jumatati de masura. Acum tu stii cum rezisti la oboseala si stres. Depinde si ce facultate faci.

| vampyremisa a răspuns:

Depinde foarte mult de tine. nu este imposibil. depinde la ce facultate esti, cat de mult iti dai silinta etc.

| Jannah a răspuns:

Eu o sa imi caut loc de munca dupa ce termin facultatea.