| Hanmary a întrebat:

Ce parere aveti despre scoala de politie de la Campina?
Cam cat timp dureaza si cum este structurat anul? Partea practica pot sa fac in localitatea mea? Este platit practica?
Sunt weekendele libere?
Dupa absolvite pot obține un loc de muncă în propriul meu județ sau pot fi externalizat? (e recrutare în județul în care locuiesc de aia intreb daca pot sa obtin post unde locuiesc)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca este o meserie buna! Durata un an cu vacante de Craciun si de Pasti. Faci cursuri dar si practica in teren. Pe timpul scolaritatii primesti o solda indiferent unde esti. Poti obtine post unde vrei in ordinea mediilor. Daca esti printre primii iti alegi. Functie de note si comportament poti fi invoit in Campina sau acasa daca timpul iti permite sa ajungi la cursuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca orice scoala de politie si militara, ai un regim strict de scoala si viata la camin, unde este program strict, cu instructii, ore de scoala, ore de dormit, mancat iar in ce privesc permisiile, numai dupa depunerea juramantului si numai in situatii cand indeplinesti conditiile lor.
Nu exista practica acasa sau in localitatea ta, exista instructie si traseu specific, cu unitatea de invatamant.
Weekendurile le vei petrece in caminul scolii si numai daca esti un elev silitor si executi tot ce esti pus, vei putea obtine permisie odata pe luna.
Dupa absolvire poti avea o repartitie acolo unde esti trimis, dar in cativa ani poti sa revii in orasul natal.

| sierra1 a răspuns:

"Ce parere aveti despre scoala de politie "

e bună la casa omului dacă nu ești in stare să faci altceva

| MariaEElena0505 a răspuns:

Stiu ca este buna. Durează un an. Am o cunostinta care a făcut aceasta școala. Acum are 20 de ani și câștiga 4000 de lei. rolling on the floor Și nu face mare lucru.