| Ely_5230 a întrebat:

Ce poti deveni dupa ce termini facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu stiu ce poti deveni, in principiu poti deveni tot ce iti doresti happy dar ai putea lucra in general in institutiile de stat, la departamentele de relatii internationale, pe la ministerul afacerilor europene, pe la ministerul de externe sau la orice firma care are departament de relatii internationale. prin ministere insa se ajunge destul de greu, ori iti trebuie ceva relatii (locale, nu internationale) ori sa fii cumva angrenat(a) politic. daca stii engleza si franceza foarte bine, ai sanse mari sa te poti angaja la institutiile UE, pe relatii internationale sau pe administratie publica. ai mai avea o sansa in plus sa faci un masterat pe marketing sau pe comunicare si relatii publice. succes!

1 răspuns:
| nouamm a răspuns:

No offence ...ai sanse mari sa devii somer(dar cu diploma)