| iceboxiceman1 a întrebat:

Ce salarii au suboifiterii la politie și Subofițerii la jandarmi?

1 răspuns:
| Blueeyes35 a răspuns:

Mici, mai mici decât au angajații de la privat.
Între 3.000 și 5.000 de lei.
Tocmai de aceea a scăzut numărul acestor angajați, nicidecum că ar fi ieșit la pensie pe capete.
Partea cu ieșitul la pensie la 45 de ani e posibilă doar la cei foarte bolnavi, nicidecum la ceilalți.
Ceilalți pot ieși după minim 25 de ani de muncă și 49-50 de ani.
Și chiar este recomandat, având în vedere faptul că nimeni nu-și dorește să fie apărat pe stradă de un tataie la 65 de ani cu perfuziile după el sau să meargă la un incendiu un moșulică ce poate produce flăcări și mai mari din cauza bășinilor pe care nu le mai poate ține în pantaloni.
Este mai mult decât clar faptul că anumite meserii nu le poți practica până la vârsta normală de pensionare, exemple fiind meseriile de polițist, jandarm, pompier, militar, etc.
Dar suntem îndoctrinați și spălați pe creier de acele știri care apar împotriva a 2-3 inși din acele instituții și care îi bagă pe toți în aceeași oală.
Va mai dura mult până când românul va putea să gândească cu propriul creier sau în cele mai multe dintre cazuri, cu propriul neuron.