| tibimania a întrebat:

Ce salariu are un economist? si unde se poate angaja?

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Depinde unde lucreaza, ca economist poti lucra oriunde dar e datoria ta sa aduci un profit cat mai mare, trebuie sa iti placa domeniul in care vrei sa lucrezi iar daca iti doresti cu adevarat sa fi cel mai bun si iti gasesti o companie potrivita atunci poti avea un salariu urias. In general multi economisti se ocupa de vanzari, e un domeniu fascinant

| martzian a răspuns:

"Ce salariu are un economist?" De la minim pe economie pentru studii superioare la cateva mii de euro.

"si unde se poate angaja?" - Acolo unde este acceptat, in urma unei aplicatii, a unui interviu (a unor pile tongue ), etc.