| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un programator arhitect?

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Salutare!
Nu poți primi un răspuns simplu sau concret la întrebarea ta, depinde de foarte mulți factori.
Ce programe folosește? (Autocad, Archicad etc.)
În ce fel le folosește? Știe să utilizeze comenzile lisp?
În ce măsură le folosește? Inclusiv reprezentare 3D și randare fotorealistică?
Mai depinde și de priceperea fiecăruia, de vechime, de implicare, chiar și de zona geografică în care profesează. Salariile nu sunt la fel în București, Craiova, Timișoara, Cluj sau Iași.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce limbaje vorbim, ce experienta, unde lucreaza, la ce proiecte... sunt multe variabile in joc. Salariile in programare incep, in Romania de pe la 500-600euro si urca si peste 4-5000

| FreddieM a răspuns:

Depinde de experienta, bine-inteles. Poate fi intre 500 si 2000 de euro.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FreddieM):

Si daca e 2500?

| IAR a răspuns:

In principiu multi bani happy

| FreddieM a răspuns (pentru suntserios):

Inseamna ca ii merita :')

| mirceakitsune a răspuns:

In functie de experienta