| Mimi2323 a întrebat:

Ce salariu câștiga un arhitect începător?

Răspuns Câştigător
| 4Alexandra4 a răspuns:

Asta depinde in functie de ce studii are si la ce firma vrea sa lucreze sau daca vrea sa lucreze in TARA SAU NU...Dar in general este cuprins intre 450-600€ ( 2000 - 2700lei)....asta la inceput iar pe parcurs se mareste

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de firma care il angajeaza! De obicei incepatorii sunt angajati pe pozitii de proiectant sau desenator si salariul este 1500-2000 lei.
Cu anii, experinta creste si poti prinde si pozitii de arhitect.