| alienkros a întrebat:

Programator,doctor,arhitect sau psiholog?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Daca practici o meserie pentru care ai si pasiune,va fi o placere sa te duci la servici, munca nu ti se va parea grea, iar salariul va fi multumitor.
In schimb, daca te gandesti la rentabilitate, gandeste in felul urmator:
1.omul poate trai si fara tehnica moderna, respectiv fara calculator-se poate lipsi de un PROGRAMATOR.
2. orice gospodar isi poate incropi o casa din chirpici, un acoperis deasupra capului, fara mari dichisuri, teren sa aiba, deci merge treaba si fara ARHITECT.
3.ca sa-ti treaca supararea,mai trantesti un scaun, mai spargi un geam, tipi, injuri, iei un Distonocalm si te calmezi.Nu e nevoie sa mergi la PSIHOLOG.
4.in schimb, cand trebuie sa nasca femeia, cand inima este in"pioneze" sau Doamne fereste de un accident, este clar ca trebuie sa ajungi la DOCTOR. Fara el nu prea se poate.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programator

| MadRaven a răspuns:

Eu zic ca doctor, poate pentru ca in viitor vreau sa devin un medic chirurg, dar e o meserie foarte utile si foarte bine platita!

| MarYan00 a răspuns:

Eu zic : psiholog si programator (2 in 1 ) smug daca te tine

| x3Ad a răspuns:

Psiholog pentru că îmi place să ascult şi să înţeleg problemele oamenilor. E mult mai uşor decât pare.

| alienkros explică:

Mai dati raspunsuri ca nu stiu la cine sa dau funda.sad

| alienkros explică:

Mie tata imi spune sa ma fac arhitect pentru ca am o minte logica si am simtul estetic dar mie mi-ar placea psiholog pentru ca stiu sa vb cu oamenii dar in acelasi timp si doctor. Programator ar fi doar pentru salaril motivant ..ATAT. Voi ce parere aveti?

| alienkros explică:

Adaugati argumente pentru fiecare plzbig grin

| BluePage a răspuns:

Programator :X