| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a ma angaja la Politia Financiara? Ce studii trebuie sa urmez? Daca termin anul asta Facultatea de Stiinte economice, in ce domeniu ar trebui sa fac masteratul pentru a ma incadra in slujbele Politiei Financiare?

Răspuns Câştigător
| ShaKuri a răspuns:

Politia economica. in locul tau mi'as cam lua gandulhappy nu vorbesc din auzite.

1 răspuns:
mlm
| mlm a răspuns:

Pai termina facultatea si da masteratul in FINANTE PUBLICE sau ori care alta optiune ai.Asta nu conteaza, important e sa termini facultatea; Acum la POLITIE se angajeaza si cu facultatea de ISE sau cu facultatea de DREPT, dar trebuie sa astepti pina vor aparea posturi noi in cadrul acestei institutii si va trebui sa sustii un examen, pe baza acestui examen vei putea intra in cadrul acestei INSTITUTII.Bafta.