| dianaionela12 a întrebat:

Cetatenia americana se obtine greu? Ce trebuie sa faci? Ce acte iti trebuie? Cat timp dureaza?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Trebuie sa stai cam 5 ani pe teritoriul american, fara sa pleci pe o perioada mai mare de un an, sa ai un domiciliu permanent, sa nu ai infractiuni pe cazier,
sa stii sa scrii, citesti si sa vorbesti in engleza, sa inveti principiile si fundamentele de guvernare ale americii, istoria americii, constitutia (se da interviu din asta.)
dureaza cam 6 ani per total de cand vii acolo pana la obtinerea cetateniei

| kyliejenner a răspuns:

Vezi pe site-ul ambasadei http://romania.usembassy.gov/visas/immigrant.html

Se obtine greu, da.