| Balotelli2000 a întrebat:

Cum ajung pilot de avion?

Răspuns Câştigător
| Eualex667 a răspuns:

Intai faci un liceu(de preferat unul cu profil de asa fel), dupa alegi intre scoala superioara de aviatie(aviatie civila) si scoala militara de aviatie(aviatie militara). Astea doua sunt un fel de facultati. Daca intri la militara pe viitor poti sa te transferi la civila. Sper ca am fost de ajutorwinking

3 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Mergi la forte aeriene la Brasov

| tranquilaaa a răspuns:

Urmând un curs...

| Petrutzzu a răspuns:

Faci un liceu cu un anumit profil iar apoi dai la scoala superioara de aviatie apoi la scoala militara de aviatie. Apoi dai la civila.