| marcel_8906 a întrebat:

Cum credeti, care profesie este cea mai cautata in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| Cristian_6815 a răspuns:

Nu conteaza meseria parerea mea ci indiferent de ce faci sa fi bun in acel lucru si sa iti placa sa il faci cu profesionalism ca rezultat vei fi cautat de toata lumea si vei avea si situatie materiala de pe urma acesteia foarte buna, succes!

12 răspunsuri:
| X a răspuns:

Depinde in orice domeniu se cauta specialisti.Cei mai cautati eu consider ca sunt economistii pentru ca contine o gama larga de domenii de la banci,contabili,economisti,bancheri,burse de valori, profesori, etc etc si poti chiar sa-ti deschizi o afacere, eu unu nu as putea lucra pentru cineva, sa depind de cineva...

| Minks a răspuns:

Web designer.

| Chris a răspuns:

Depinde de fiecare zona. Eu cred ca in Romania merita sa faci Medicina, pentru ca este cotata foarte bine in strainatate. Salariu bun+conditii optime de munca pe viitor. big grin

| Alisstor a răspuns:

Politician

| MiiMii a răspuns:

In Romania, profesiile cautate cel mai mult dupa parerea mea sunt turismul si IT-ul... Si sunt platite binisor... daca ai putin noroc si stii sa profiti de sanse happy Profesiile bine platite mai sunt si cele de pilot de avion ori astronaut happy puuup :*

| FurtunaDiesel a răspuns:

Tinand cont de nivelul de trai din Romania poti incerca ceva gen preot, sau patron la o firma de servicii funerare, fotograf cu specializare piti sau ceva in industria serioasa dar trebuie sa stii sa deschizi usi, masini sa operezi buzunarele etc.

| Anonima007 a răspuns:

Pai` este medicina.Si se plateste si bine.Mai mult in strainatate.

| Stra1nul a răspuns:

Developer de aplicatii android iphone etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai preotlaughing ca e nevoie si la nunta, botez inmormantare...laughing

| sceptic a răspuns:

Cautata? Centurista^_^

| spike625 a răspuns:

Contabil...pentru ca apar tot mai multe firme si trebuie oricui

| lavinia1994 a răspuns:

Medic.