| laudima22 a întrebat:

Cum e posibil sa fii respins la un interviu de angajare, daca eu m-am prezentat impecabil? Ce pl*m. Eram eu și încă unul, celălalt de langa mine nu a scos niciun cuvânt, eu am spus tot și am fost respectuos, prezentabil și serios. Pe ce criterii se alege, aici nu mă refer la pile și alte rahaturi. Celălalt se comporta ca un țăran, fuma, scuipa in incintă acolo în fabrică. Ce se întâmplă cu lumea asta? Am niște nervi! Nu ne mai facem bine niciodată.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Depinde unde ai fost, multi au nevoie de sclavi, supusi si mana de munca ieftina, nu vor oameni descurcareti cu papagal si care au pretentii de la viata si pun intrebari, astia-s prea destepti pentru standardele lor, mai cauta si in alte locuri, un sut in fund e un pas inainte.

33 răspunsuri:
| blackann a răspuns (pentru laudima22):

Ea sta in Australia de atata timp, dar citeste "reviuri" despre angajati... nu reviews.

| Roger645 a răspuns:

Patronii prefera lucratori adusi de alti lucratori. Poate celalalt a mai lucrat pe acel post la alta firma. Ca sa formezi un om iti ia minim 2 luni, in care face tot felul de greseli, uneori mai mult incurca...normal ca preferi unul cu mana formata. El face a 100-a oara ceva pe automat, tu abia descoperi roata. De regula mergi la 10-20 interviuri sa iasa unul. Mergi la ei si spune ca vrei sa lucrezi gratis 1 saptamana sa capeti experienta. dar sa fii hotarat si pus pe munca ..nu asa la misto.

| Mariusviatatha a răspuns:

Ai dreptate. De cand a cazut comunismul fabricile nu mai sunt ce au fost odata. Uita-te la fabrica de glucoza. Si eu eram o data exact ca tine. Nu ma primea nimeni la munca. Pana cand am descoperit solutia care m-a ajutat pe mine cel mai mult. Este o noua lege numita regula 34, implementata de la americani. Tine de noua regula care au aprobat-o fix acum dupa Obama. Cauta pe internet Obama rule 34 si o sa vezi despre ce vorbesc