| 11071986diaconuflorin a întrebat:

Cum intri în această societate m-ar interesa chiar de as face un pact cu diavolul

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai intrat de cand te-ai nascut. Mai bine zis, ai iesit.
Chestia cu diavolul arată ca esti infantil.

| minrest a răspuns:

Faci o facultate la stat, in domeniul care te intereseaza cel mai mult, iar in timpul facultatii ajungi cat mai departe in stiinta respectiva. Asa ca o sa faci studii in continuare. La sfarsitul studiilor, ai un loc de munca, ai aprofundat o stiinta si simti ca faci parte din societate, asa ca ai impuscat trei iepuri, e drept, nu chiar dintr-un foc. Ce e drept, are o asemanare cu un pact cu Diavolul, dar fara compromisul moral pe care il presupune, in cultura populara, un astfel de pact. Daca nu poti, posibil sa nu te simti niciodata ca facand parte cu adevarat din societate, si nici chiar Diavolul insusi, fie spus cu respect fata de Diavol, nu te poate ajuta.

| ioana748 a răspuns:

Sa fii in lume dar sa nu fii ca lumea.
Pactul cu diavolul are de obicei un pret care nu merita.
Toate cele bune ❤️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ne scrii?

| LisaJulie a răspuns:

Ești intrat in societatea demult! Stai liniștit nu ai nevoie de niciun pact cu diavolul deoarece viața e deja destul de dura! happy

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Esti ok? Ai nevoie de un psiholog?