| SERIALS a întrebat:

Cum sa devii un freelancer fotograf si videograf? Cum sa iti faci primii clienti? Cum sa te promovezi si sa reusesti sa convingi persoane sau antreprenori sa apeleze la serviciile tale?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa iti faci un portofoliu ca sa ai ce sa prezinti. In functie de domeniul in care vrei sa activezi va trebui sa faci niste sacrificii la inceput... poate 2-3 clienti la care sa nu le iei bani, daca faci treaba buna vorba merge, portofoliul creste.

| blackann a răspuns:

Seriosul ti-a dat raspunsul corect.