| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iau permisul de conducere din prima?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi, sau sa te mutilezi pe viata, sau daca vrei sa-i omori (si) pe altii, sau, de asemenea sa ii bagi in spital..., se rezolva repede daca ai bani... Ii dai cui trebuie si gata... ai permis! Dar, gandeste-te, e bine asa? Mai bine invata sa conduci, invata legislatia, nu ai cum sa nu iei daca te pregatesti foarte bine! Gandeste-te, e viata ta in joc! Mor, din pacate, si oameni cu experienta la volan... Nu te gandi la cat de bine dai intr-o masina..., da, e frumos, ( si eu am permis, pe care, apropos l-am luat "din prima", cum zici tu, insa am invatat de mi-au sarit capacele!) dar trebuie sa inveti sa conduci, sa stii regulile de circulatie...si, mai ales sa fii cu ochii in patru la unii care isi "iau permisul de conducere din prima"... (intelegi tu aluzia subtila...) Invata! Mult succes!

117 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sala se i-a usor, daca mergi la orele de legislatie iti ramane ceva in cap, eu in 3 zile am invatat tot ce trebuia *(citesti cartea aia rosie de 2-3 ori, faci chestionarele de la sf cartii de la editura national, si dupa pe net faci "non-stop" decat sa stai pe mess aiurea mai bine faci un chestionar, te duci acolo si dai, simplu) la mine e prbl la oras ca trebuie sa conduc perfect, si instructoru ma descurajeaza enorm big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai trebuie sa invetii bine si dupa sa faci chestionare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duce capu-l ...ai sanse sa iei permisu si fara mult chinlaughing nu te duce, dul tu pe el, la gunoilaughing) asta e pentru toti care ii duce capu-l potin.in viata e ca la permis ...sa te duca capu`l timp de 1 luna sa zicem sau o zii. si apoi poti sa fii prost. uite ca mai e si invers laughing) eu va urez success

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sala se ia foarte usor, am dat de 2 ori sala si am luat intai cu 24 apoi cu 23, la conducere e mai greu m-a picat ca poate nu am dat bani pentru ca nu e normal sa ma tina 40 d minute si sa ma frece pe toate stradutele si pentru ca nu mi-a iesit o parcare laterala m-a picat...asta e incerc pana se plictisesc de mine si mi-l daulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata 8 ore pe zi

Răspuns utilizator avertizat
| NicuC a răspuns:

Invata de aici si iei garantat --->>>https://learn.driveschool.ro/

| NicuC a răspuns:

Daca inveti de aici : https://learn.driveschool.ro/ iei sala garantat

| Lumydee a răspuns:

In primul rand, trebuie sa invatati indicatoarele, regulamentul si ordonanta (eu, lucrand la o scoala de soferi, am facut un curs pentru. cursantii nostri, ca sa inteleaga mult mai usor)... Cei care se plang k pica cu 19, 21 puncte nu au invatat suficient. Nu se invata din chestionare...rolul acestora este de a va verifica si acomoda cu proba teoretica. In legatura cu orasul, daca aveti un instructor auto foarte bun, care va invata sa conduceti bine, aveti sanse 99% sa luati permisul. 1% tine si de emotiile voastre. Succes!

| Drobota_Mihai_1988 a răspuns:

Pentru a afla cum sa procedezi pentru a lua cat mai usor permisul de conducere, citeste acest articol. http://cumfacsa.ro/......-conducere

| icerider a răspuns:

Simplu... parcurgi mediul de invatare de pe http://auto.receptie.ro

| seyde a răspuns:

foarte simplu.....invata si il vei lua

| Punksnotdead a răspuns:

Frate ma lasati voi astia care ziceti ca vezi doamne daca dai spaga omori oamenii pe strada. Eu am dat traseul ieri si l-am picat pentru ca m-a picat expret. Voi ce ati face daca v-ar pune piciorul pe frana fara sa faceti nimic? Mi-a zis sa trag pe dreapta si dupa ce am tras pe dreapta a zis ok acum mergem inainte. Doar am semnalizat si m-am uitat in oglinda si venea o masina pe care o vazusem ma uitam la ea.masina nu s-a miscat 1 cm in fata... d-apoi in stanga si mi-a pus picioru pe frana ca cica nu dau prioritate. Eu stiu sa conduc foarte bine si emotii am avut ca orice candidat, nimic in plus sau in minus. Daca vrea sa te pice te pica. In ziua aia i-a picat pe toti. Si nu cred ca toti erau inapti, sincer. Eu stiu ca nu eram. Si atunci, nu mai bine ii bag ceva in buzunar sa stiu ca nu mai trec prin stresul asta si nu mai dau de 10 ori sala pe care oricum am luat-o din prima si nu mai dau banii pe sedinte de condus inutile. Daca as stii ca ies pe strada si omor pe cineva as sta linsitita, dar eu am curaj sa ies cu masina pe strada si singura. Politisti cinstiti sunt putini. Multi au toane si vor bani. Si pana nimeresti unul de ala iti expira dosarul. Si atunci te oftici ca banii pe o noua scoala de soferi nu i-ai dat lui si gata. Si ca sa fim europeni asa cum ziceau unele guri de pe aici. in primul rand autoritatile trebuie sa fie europene. Cunoscutii si ai mei mi-au zis de la inceput sa aranjeze ceva eu nu am vrut am zis ca totusi pot sa iau. Trebuie sa ai noroc pe care eu nu am de gand sa-l astept la infinit

| menowar a răspuns:

Foarte bine

| menowar a răspuns:

Sunt cativa pasi de invatat pare usor pentru multi dar este greu pentru cei care se apuca fara sa cunoasca decretul si regulamentul si indicatoarele marcajele si semnele agentului de politie sau biciclistilor a patrulelor scolare si a agentului de cale ferata.

| steffy_5263 a răspuns:

Cel mai eficient site este cel de pe drpciv.ro este exact ca la sala numai ca ai mouse.

| djvaly19 a răspuns:

Sicer eu nu stiu de sa zic eu am dat de 2 ori prima data am dat si am luat 19 puncte la sala si a 2 oara am luat numai 15 maine merg sa ma inscriu si sa dau iar sper de data asta sa il iaubig grin daca eu il iau am sa va tin pumnii la toti big grinbig grinbig grin bafta si succes la totiwinking

| djvaly19 a răspuns:

Am zis odata dc nu sa afisat? sad

| anemona_9043 a răspuns:

Sincer invatand... dar cum in ziua de azi lumea se schimba tot mai mult. poti lua si prin mita din prima...Iti dau un exemplu, eu am invatat si am dat sala de 6 ori si de 5 ori am luat-o, in schimb mereu picam la traseu, pana cand intr-o zi m-am hotarat sa incerc sa dau banii si a mers...deci in concluzie fara bani la traseu nu prea se ia, iar la sala doar de invatat happy. bafta multa!

| gr13mcu a răspuns:

Invatand! e cel mai binewinking

| Morosanu_Vestica_1994 a răspuns:

Sa invet

| Stanoiu_Irina_Maria_1986 a răspuns:

Cum luam permisul din prima...(invatand)! evident...

| alexandrion66 a răspuns:

Facnd ce trebuie cui trebuie daca persoana in cauza are ce ii trebuie si stie cum sa-si foloseazca atuurile sau talentele
dep de paranteza(a.motalau,golan,invatatcel ocazional, neutru etnic cat si profesional sau sin punct de vedere al confesiunii) [tocilara, cumintzica, extravaganta, indrsneata, vanzatoare de senzatii] raspunsurile {invatat, spaguit, amenitarea sefului de circulatie, sechaerstrare de familie, potrivirea unui grad cat mai ricat de rudenie} numai prin incatare cartii 2010 si construirea cearcanelor

| mcumpanasu a răspuns:

,, DACA,, inveti cum spun altii... adica cei care au permis de multi ani.In cazul, care incerc si nu reusesc nu-s tiu ce sa spun, cred ca ai nevoie si de noroc, eu nu prea am.Acasa fac chestinarele foarte bine si acolo clachez, cred ca sunt ghinionista ajung la intrebarea 20 fara nicio greseala si de acolo incepe calvarul, incep sa dau raspund mai tarziu si ma cuprinde panica mai fac una si apoi respins, de asta imi pare rau ca pic cu 21 de rasp, azi la fel a fost a3a oara cand am picat. UNII, adica cei care se dau grande, zic ca o sa ies profesoara de legislatie dupa ce iau permisul, nu-s tiu nu cedez dau pana iau, BAFTA!

| cyp_5969 a răspuns:

Am observat ca toti pin accent pe invatat
si asa e
au dreptate
bunicul meu avea o vorba
daca doi oameni iti zic ca esti beat du-te si te culca
deci numai invatand iti iei permisul
acu fac si eu scoala si inteleg cum e
bafta la toti!

| dany a răspuns:

Depinde si de mintelaughingeu am facut doar chestionare, dar pentru tine ar fi mai sigur sa citesti cartea de 3, 4 ori apoi faci 2, 3 chestionare si in functie de rezultat iti vei da seama daca il iei sau nu...