| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iau permisul de conducere din prima?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi, sau sa te mutilezi pe viata, sau daca vrei sa-i omori (si) pe altii, sau, de asemenea sa ii bagi in spital..., se rezolva repede daca ai bani... Ii dai cui trebuie si gata... ai permis! Dar, gandeste-te, e bine asa? Mai bine invata sa conduci, invata legislatia, nu ai cum sa nu iei daca te pregatesti foarte bine! Gandeste-te, e viata ta in joc! Mor, din pacate, si oameni cu experienta la volan... Nu te gandi la cat de bine dai intr-o masina..., da, e frumos, ( si eu am permis, pe care, apropos l-am luat "din prima", cum zici tu, insa am invatat de mi-au sarit capacele!) dar trebuie sa inveti sa conduci, sa stii regulile de circulatie...si, mai ales sa fii cu ochii in patru la unii care isi "iau permisul de conducere din prima"... (intelegi tu aluzia subtila...) Invata! Mult succes!

116 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, trebuie sa ati placa sa conduci nu sa dai de permis numai asa pentru ca trebuie... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marius-sfatul meu este sa inveeti cartea cat de cat si dupa sa treci la chestionare
eu am luat sala a 6 oara cand m-am hotarat sa invat cu adevarat am luat cu 25pct te sfatuiesc fupa ce inveti cartea sa faci chestionare exact ca la sala
pe dprciv identice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antonia mananci mult rahat vad

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pica chestionarele depe drpciv.ro si traseu pana mea am picat de 9 ori si m-am lasat :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa-mi iau permis de conducere pe bulgaria sau Romania fara sala care puteti ma gasiti la id cupidon_sfi2008 conduc de 7 ani fara permis dar acum am nevoie urgent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inveti il ei daca nu nu ili ei

| cyp_5969 a răspuns:

Am observat ca toti pin accent pe invatat
si asa e
au dreptate
bunicul meu avea o vorba
daca doi oameni iti zic ca esti beat du-te si te culca
deci numai invatand iti iei permisul
acu fac si eu scoala si inteleg cum e
bafta la toti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi nu aveti ce face.va bateti joc de vietile voastre prin asa metoda. dar sa il luati pe bune stiti? ca ii omorati si pe altii asta este mai dureros! pune-ti mana si invatati ce e mai important! faceti teste multe pe drpciv cu cartea langa voi si dupa ce luati sala puneti mana si mai luati cateva ore de condus, mai mergeti si in poligon si sigur il luati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am loat in bani sunt tare si nimeni n-are ce sa imi faca

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sala se i-a usor, daca mergi la orele de legislatie iti ramane ceva in cap, eu in 3 zile am invatat tot ce trebuia *(citesti cartea aia rosie de 2-3 ori, faci chestionarele de la sf cartii de la editura national, si dupa pe net faci "non-stop" decat sa stai pe mess aiurea mai bine faci un chestionar, te duci acolo si dai, simplu) la mine e prbl la oras ca trebuie sa conduc perfect, si instructoru ma descurajeaza enorm big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai trebuie sa invetii bine si dupa sa faci chestionare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duce capu-l ...ai sanse sa iei permisu si fara mult chinlaughing nu te duce, dul tu pe el, la gunoilaughing) asta e pentru toti care ii duce capu-l potin.in viata e ca la permis ...sa te duca capu`l timp de 1 luna sa zicem sau o zii. si apoi poti sa fii prost. uite ca mai e si invers laughing) eu va urez success

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sala se ia foarte usor, am dat de 2 ori sala si am luat intai cu 24 apoi cu 23, la conducere e mai greu m-a picat ca poate nu am dat bani pentru ca nu e normal sa ma tina 40 d minute si sa ma frece pe toate stradutele si pentru ca nu mi-a iesit o parcare laterala m-a picat...asta e incerc pana se plictisesc de mine si mi-l daulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata 8 ore pe zi

| djvaly19 a răspuns:

Sicer eu nu stiu de sa zic eu am dat de 2 ori prima data am dat si am luat 19 puncte la sala si a 2 oara am luat numai 15 maine merg sa ma inscriu si sa dau iar sper de data asta sa il iaubig grin daca eu il iau am sa va tin pumnii la toti big grinbig grinbig grin bafta si succes la totiwinking

| djvaly19 a răspuns:

Am zis odata dc nu sa afisat? sad

| icerider a răspuns:

Simplu... parcurgi mediul de invatare de pe http://auto.receptie.ro

| Morosanu_Vestica_1994 a răspuns:

Sa invet

| Lumydee a răspuns:

In primul rand, trebuie sa invatati indicatoarele, regulamentul si ordonanta (eu, lucrand la o scoala de soferi, am facut un curs pentru. cursantii nostri, ca sa inteleaga mult mai usor)... Cei care se plang k pica cu 19, 21 puncte nu au invatat suficient. Nu se invata din chestionare...rolul acestora este de a va verifica si acomoda cu proba teoretica. In legatura cu orasul, daca aveti un instructor auto foarte bun, care va invata sa conduceti bine, aveti sanse 99% sa luati permisul. 1% tine si de emotiile voastre. Succes!

| Stanoiu_Irina_Maria_1986 a răspuns:

Cum luam permisul din prima...(invatand)! evident...

Răspuns utilizator avertizat
| Drobota_Mihai_1988 a răspuns:

Pentru a afla cum sa procedezi pentru a lua cat mai usor permisul de conducere, citeste acest articol. http://cumfacsa.ro/......-conducere

| NicuC a răspuns:

Invata de aici si iei garantat --->>>https://learn.driveschool.ro/

| NicuC a răspuns:

Daca inveti de aici : https://learn.driveschool.ro/ iei sala garantat