| anonim_4396 a întrebat:

Cum se redacteaza o cerere de oferta? Cam ce detalii trebuie incluse?

4 răspunsuri:
| alexam a răspuns:

Depinde ce fel de cerere de oferta, te pot ajuta daca imi spui domeniul! happy

| tradaro a răspuns:

SCHEMA UNEI CERERI DE OFERTA:
Formula de introducere
Referintele folosite pentru inaintarea cererii
Specificarea doleantelor ( in functie de tipul de cerere)
Incheierea
Formula de incheiere si salutul

Cererea de oferta este documentul care declanseaza dialogul precontractual dintre doi parteneri. Este un document intocmit de o firma care doreste achizitionarea unor produse sau sa i se presteze anumite servicii. Cererea de oferta poate fi facuta verbal sau telefonic, dar cel mai des se face prin transmiterea unui fax, scrisoare sau e-mail.

MODEL
Catre... Str... nr..., bloc..., scara..., etaj..., apartament..., localitatea... Judetul/Sectorul... Codul postal...
Va rugam a dispune sa ni se trimita pana la data de... o oferta detaliata
pentru urmatoarele produse:

1...;
2...; etc.

In oferta va rugam sa se specifice cantitatea, calitatea si preturile produselor, termenele de livrare, precum si eventualele reduceri de preturi pentru comenzile de loturi mari.

Societatea noastra...
... Intrucat clientii societatii noastre solicita produsele dvs., va ramanem profund recunoscatori pentru solicitudine.
Cu deosebita consideratie
(semnatura)
(numele si prenumele în clar, precum si functia în cadrul societatii)
Modelul il gasesti la adresa: http://www.e-juridic.ro/index.php?pag=a&aid=68

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da o cerere de obligativitate oferita? cum se face?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un plan ceva de oferta comerciala? cum ar trebui sa arate?/mchappy