| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Cum unii actori pot invata scenariul unui film, de exemplu, in Harry Potter, cum au invatat scenariul? Vreau sa ma apuc de actorie am 12 ani si 7 luni si am talent.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai ei nu învață tot scenariul in același timp. Sa zicem ca intr-o zi filmează 2-3 secvențe, învață scenariul pentru o secvența apoi fac pauza, timp in care învață și pentru următoarea. Oricum nu strica sa vii pregătit de acasă.

1 răspuns:
| Hexiled a răspuns:

De exemplu cand eu aveam ceva de invatat, si era mai mult. Invatam un paragraf, apoi invatam al doilea paragraf, dupa care le repetam pe amandoua (inchideam cartea si spuneam cele 2 paragrafe) il invatan pe al treilea (inchideam cartea si le ziceam pe toate 3) il invatam pe al 4 lea ( inchideam cartea si le ziceam pe toate 4) si tot asa