| HeyMan a întrebat:

Cunoaste cineva firme serioase care recrutează oameni pentru abatoare din Germania?

2 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Nu cunosc firme, dar poti incerca ceva pe site-uri precum ejobs.ro si bestjobs.ro. Am observat ca pe acolo se mai pun astfel de anunturi din Germania.

| ancaval a răspuns:

Nu cunosc, dar e foarte greu să ajungi dincolo. Locurile bune sunt deja ocupate și fiecare ține de acel loc. Și angajatorul NU se încrede în unul nou și preferă să-i țină pe cei vechi.
Ca să mergi 100% trebuie să te ducă o cunoștință. În firme de pe net nu am încredere.