| Tataru_Maria_1970 a întrebat:

CV ul, se poate scrie si de mana?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal. Pe la inceputul anilor '90 asa se scria.

| Victoria18 a răspuns:

Nu, s-ar putea sa fi respins la interviu. Sau sa il primeasca dar sa nu te angajeze. Iti dai seama ca il vor angaja pe cel care nu il are de mana in locul tau. Traim in era tehnologiei, nu mai poti sa te duci cu el de mana

| UlisesHarold a răspuns:

Daca angajatorul cere acest lucru, in anuntul de angajare pentru a face o analiza grafologica a scrisului, metoda rar intalnita, aplicata de obicei la angajarea unei persoane pe functii de conducere.
CV-ul se trimite in tehnoredactat, dupa modelul Europass.
Daca il trimiti scris de mana este posibil sa nu ti-l primeasca.