| Raul121 a întrebat:

Daca am avut media scazuta la purtare la 7 in generala, afecteaza cu ceva intrarea la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza"?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, se ia in considerare doar media generala la purtare a celor 4 ani de liceu, aceasta nu trebuie sa fie mai mica de 9, conform Anexei 2 la Ordinul MAI nr.177/2016, in vigoare de astazi. Ordinul a fost publicat in M.Of. nr.931 bis din 18.11. 2016, il poti citi aici:
http://www.monitoruloficial.ro/......iewmof.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar media din liceu conteaza.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Daca ai media scazuta mai mult de 8, nu se mai poate aplica la politie.

| Raul121 explică:

Doar la liceu(9-12) conteaza nota la purtare? Esti sigur?