| REDwolf1616 a întrebat:

Daca as deveni soldat in armata romana m-as putea sa ma transfer in armata americana?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa indeplinesti anumite criterii.

| Ionait a răspuns:

Intai trebuie sa devii cetatean al SUA. Fara cetatenie SUA nu poti deveni soldat. Asta e o regula generala.

| Lămâie00 a răspuns:

Doar daca ai cetatenie america

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Da,este posibil. Cunosc o persoana care s-a transferat dintr-o tara in alta si nu a avut nici o problema. Se presupune ca fiind soldat,esti un erou si tinand cont ca atunci cand este un razboi in alta tara, exista sansa sa fii si tu trimis acolo sa lupti, se merge pe principiul ca si daca vrei sa pleci in alta parte este posibil. Acum nu stiu daca poti din Europa in America, dar cel mai probabil si asa este posibil. In orice caz, dintr-o tara in alta iti garantez ca este posibil. Sper ca te-am ajutat!

| Fineas666 a răspuns:

Asta e foarte greu happy prima data trebuie sa obti cetatenie americana... si gandeste-te ca nu le este usor sa ia un strain in armata, adica ai putea sa fi un fel de spion happy sau sa-i incurci, e mai greu... zic eu happy

| IustinDiac a răspuns:

Nu este nevoie sa treci prin armata romana. Carne de tun se cauta, trebuie sa ai fizic bun si intelect de primata si esti eligibil.

| alin1111111111111 a răspuns:

Crezi ca esti in call of duty? hai pleaca la calculator si te joaca!
de fapt esti la calculator...