| Tarzhan a întrebat:

Daca as termina școala de subofițeri de la Campina sau de jandarmi de la Drăgășani după mă repartizează ei în ce oraș vor sau unde vreau eu? Și dacă unde vor ei as putea să mă mut sau după cât timp?

2 răspunsuri:
| Chinezu12345 a răspuns:

O sa te repartizeze in functie de nota obtinuta la examenele de la sfarsit. In functie de ce nota obtii o sa ai dreptu sa iti alegi unde vrei. Si daca nu iti convine locul unde ai fost repartizat, dupa 6 luni o sa poti face cerere sa te mute unde doresti!

| John25 a răspuns:

Orice scoala termini de subofiteri sau jandarmi vei fi repartizat timp de 3 luni intr-o zona a tarii pentru instruire si dupa vei putea reveni daca sunt locuri dar de obicei is.