| AvalohAlyn a întrebat:

Daca citesc și învăț nutriție pe cont propriu din cărți de nutriție scrise de specialiști și dau un examen la angajare și îl iau cu succes pot ajunge nutriționist?
Nu medic ci nutriționist.
In Galați nu se găsește sa studiezi nutriția la postliceală.
Doream sa încerc pe partea asta de nutriție pentru că eu sunt in proces de slăbire și îmi place să o studiez, sa citesc nutriție și parcă mă atrage că întotdeauna m-a interesat și mi-a plăcut mâncarea și să vorbesc despre mâncare.
Sau trebuie neapărat să fac un curs de tehnician nutriționist? Cat costa cursul in Galați?
Postliceală de nutriție și facultate de nutriție nu este dar oricum vreau ceva mai ușor, ultima treapta adică tehnician nutriționist.

PS:Am o diplomă de absolvire de la un curs de nutriție de tip hobby dar nu cred că pot face ceva cu ea pentru că cursul e de tip hobby dar dovedește că am câteva cunoștințe de nutriție.

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Orice ai face trebuie sa ai diploma si experienta, indiferent daca e curs sau postliceala, ca si sfat eu zic sa urmezi un curs si sa stai pe langa un nutritionist ca asisten ca sa iti formezi experienta.

https://www.masterclass.ro/cursuri/curs-calificare-nutritionist/

3600 lei costa cursul.