| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Daca fac liceul in Romania, pot sa ma duc la facultate in Anglia?
Daca da, care sunt pasii?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rând trebuie sa fii admis la o facultate, poți aplica și înainte sa se termine liceul.
Trebuie sa știi foarte bine engleza, parca ai nevoie și de un certificat in sensul asta.
Apoi trebuie sa ai foarte multe resurse financiare pentru ca e scumpă facultatea acolo, plus alte cheltuieli.
Dacă îndeplinești cele doua condiții de mai sus, poți cauta pe net facultățile care sunt pe specializarea pe care o vrei tu și găsești acolo toate informațiile despre admitere.

| Catabtr23 a răspuns:

Desigur ca poti. Prin clasele 11 si 12 vei avea prezentari despre Edmundo, Educativa ( organizatii care te pot ajuta pentru a te inscrie la aceste facultati, te vor ajuta cu actele, cu testul de limba Engleza). Intereseaza-te de pe acum si profita de oportunitatile lor, chiar merita, desigur, daca iti permiti.

| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Datorita Brexitului, rămâne de văzut ce te așteaptă. Edmondo.ro te ajuta cu așa ceva. Succes!