| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Daca la un interviu sunt intrebata ce seriale imi plac, as fi respinsa daca vorbesc despre serialul "Lectii de viata"? Vreau un rapsuns sincer, va rog mult!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi absolut stupid sa te întrebe așa ceva, și mai stupid sa pici un interviu din cauza unui serial la care te uiti

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

OMG. nu te va intreba nimeni asa ceva...
Poate, doar dacă te prezinti la un interviu pentru a avea un rol in emisiunea lui Ernest!
Ori, dacă recrutorul are 20 de ani, e incepător și lipsit de inspiratie.

Inspira-te de pe internet, caută lista cu posibile intrebari care pot fi puse la interviul de angajare, cât si răspunsurile care iti pot asigura succesul.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred, șansele sunt să nici nu știe de acel serial.

| LPCTSTR a răspuns:

Mie-mi pare ca da, serial ca serial, dar ce spune el despre tine? Iti plac fictiunile romanesti, insa este prea banal, low quality reality show.

| Brizbriz a răspuns:

Nu trebuie sa pici, trebuie sa pleci...
asta e o intrebare personala, daca ti se pun intrebari personale, atunci job-ul ala nu e ce pare... ABSOLUT DELOC nu e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine naibii adresează astfel de întrebări?laughing
Pe una de pe TPU o întrebat-o de ce nu se mărită laughing zici că ești la un dating nu la un interviu de angajare laughing

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru anonim_4396):

Vezi? Unii la interviu pun intrebari care mai de care mai tampite, mama imi spusese recent ca la un interviu pot fi intrebata si "Ce filme imi plac" sau asta am mai auzit la alte persoane ca ma pot intreba ce pasiuni am sau ce fac in timpul liber si atunci automat ma pot intreba si ce seriale/filme urmaresc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Pasiunea/hobby-ul le menționezi in CV, n-ar avea de ce sa te întrebe așa ceva,bine la ce tâmpiți sunt unii nici nu mai mă miră laughing pe mine mă întreba de la gaz când au venit la mine unul din ei un tâmpit că de ce nu mă însor și de astea,nici nu ne cunoșteam,sau sa fi jucat șah împreună,colegul tot ii spunea să tacă din gură,ăla nu era așa prost,cred că era moldovean că nu mai astia sunt așa ghiolbani,și eu ii recunosc dupa fizionomia fetei și accent așa cum îi recunosc și pe țigani daca sunt blonzi cu ochi albaștri. Mă mir cum de nu i-am zis nimic, nu știu ce la apucat dar altul îi dădea una de îl lasa parcat, cam merita. Treabă unor comuniști de ce nu mă însor eu, de aia nu mai pot dormi ei. Ți-am zis una de pe TPU era intrebata de ce nu se mărită? Că și cum ar fi criticato, îi reproșa pe fata subtil. Eu mi-am pierdut câteva conturi din cauze xenofobisme dar oameni mai idioți decât românii și țiganii eu nu cred că există, lipsa bunului simt e de mult uitată și cei 7 ani de acasă. Azi stăteam în stația de tramvai pe banca și vine unul cu nevasta lui și cu o fetiță,se aproapie un porumbel de el și îi dă cu piciorul,îmi venea să îl iau la bătaie,eu nu știu dar romanii văd ca se comporta in societate precum țiganii,pe TikTok toți/toate asculta manele,popor de manelisti! Fiecare e așa cum la dat Dumnezeu,daca omul ăla nu are nevasta,copiii,nu se poate integra, nu e sociabil,e răzleț,înseamnă că în spatele acestora se afla multa suferință și o groaza de probleme,se găsesc toate retardatele și retardații sa judece și să te bârfească,nici nu e de mirare de ce suntem făcuți țigani,nu din cauza că țiganii fura și drege pe unde apuca din cauza mentalității primitive a romanului care e foarte superficial și judeca fara să gândească. Văd tot mai mulți români că încearcă să îi copieze pe țigani la limbaj deci e grav unde sa ajuns, eu regret că m-am întors în România, o să ajungă țiganii sa fie mai civilizați decât românii, nu m-aș mira!
Bine și aia ar merita la Auschwitz că și ăștia numai probleme fac peste tot. Da vezi că dacă nu o sa ai iubit, nu o sa te măriți, după 25 de ani o sa fi bârfită din toate colturile și judecată,in fata nu au tupeu sa îți spună, te denigrează pe la spate gunoaiele. Daca și oamenii cu studii superioare sunt așa tâmpiți ce sa mai zicem de ăștia cu câteva clase ca trenul ferească sfântul in ce hal am ajuns. Mi se rupe daca îmi pierd și contul asta, dacă ești deșteaptă fa bine și pleacă din țară asta că oricât de bun ai fi ca om și dacă ai o conduită în societate impecabila tot ești bârfită, judecată, ridiculizata de sifoane, nu mai la noi vezi așa ceva

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, asa e

| 1234568807 a răspuns:

Unde sa te intrebe asa ceva?