| mgtow a întrebat:

Daca m-as intoarce in RO pe la 40 de ani si doresc sa ma angajez in armata ca sofer pe autobuz - camion, am sanse? Cu o vechime de 16 ani in domeniu. Sau trebuie date probe fizice etc inainte de asta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Angajările în armată ca simplu soldat, se fac până la 40 de ani. Se face un examen medical și se testează starea generală de sănătate. Probe fizice vei da, căci la 40 de ani poți fi obez, și nu te ia. Apoi, avâd în vedere competențele tale, poți ajunge și pe postul de șofer.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Afaik la 40 de ani te pensionezi din armata, chiar daca ai fost sofer