| CalculatorASU a întrebat:

Dacă Marea Britanie va părăsi U.E. (cu brexitul ăsta), la noi în România pentru calificarea la studii superioare(instituții de stat sau private) se mai poate da examenul scris în limba engleză?
Gen dacă iese iar eu îmi doresc să dau la poliție, mai pot da proba scrisă la engleză?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nicio treaba una cu alta

| Furnicuta000 a răspuns:

Scuze dar e absurd ce intrebi tu aici laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Uk detine drepturi exclusive in UE asupra limbii engleze?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E limbă de ciruclație internațională, o grămadă de alte țări o au drept limbă oficială. Normal că poți.

https://ro.wikipedia.org/......cial%C4%83

| gabicoo a răspuns (pentru Furnicuta000):

La Politie nu are nevoie de engleza.
Trebuie sa fie "decat" prost.
laughing

| darrio2007 a răspuns:

Ce are una cu alta?

| Bizon95 a răspuns:

Engleza se vorbeste si in america, de ce nu iti faci griji din cauza lor? tongue

NU are nici o legatura una cu alta

cat despre politie, din cate stiu eu e obligator sa stie engleza in caz ca are treaba cu un strainez, engleza e in momentul asta limba vorbita (neoficial) cel mai mult in lume, pana si islamistii dintr-un colt de rahat invata engleza daca vor sa vanda peste la turisti

| CalculatorASU explică (pentru gabicoo):

Se vede după tine