| chocolatte a întrebat:

Daca urmez Facultatea de Stiinte Juridice, Administrative si ale Comunicarii, in ce domeniu as putea lucra apoi? Ce se studiaza in timpul facultati? Are vreo legatura cu matematica (sper sa nu)? multumesc!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai uitat să-ţi alegi specializarea din cadrul facultăţii, nu le poţi face pe toate trei, poţi merge pe drept, administraţie publică sau comunicare.
Nu are legătură cu matematica.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb ce meserie ai putea avea dupa ce termini o facultate numita Stiinte juridice. Horticultoare? Ca ceva in domeniul dreptului sau administratiei publice sigur nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parintii tai au "pile" te vei angaja rapid, daca nu o sa stai sa injuri sistemul si bineinteles ca in decurs de vreo 2 ani(de la licenta)in care nu ai profesat in domeniul absolvit o sa uiti cel putin vreo 3 sferturi din ce ai invatat. Ce-o sa urmeze, Dumnezeu cu mila.