| Darius123456 a întrebat:

Daca vreau sa intru la profilul Bilingv engleza
trebuie sa dau si test din matematica?
funda

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce test? Daca zici de ala din a 8-a, il dai la romana si mate indiferent de ce profil vrei sa urmezi dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu

| LittleBugsBunny a răspuns:

Depinde de profilul pe care il vei avea, dar de obicei bilingv engleza este pe profil uman specializare de filologie unde nu ai treaba de matematica, dar sunt si profile de bilingv unde ai si matematica doar ca este usoara.

| urgotadc a răspuns:

Daca esti in clas a 8 -a, normal ca vei da evaluare si la matematica. Dupa cele doua teste se face media cu, care vei intra la profilul doriy.