| NuAmGăsitNume a întrebat:

Peste o saptamana o sa dau un test de aptitudine. Vreau sa intru la filologie-bilingv engleza. Ce trebuie sa stiu, sa invat sau e simplu? Orice sfat:X rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| pinkelephant a răspuns:

Nu stiu cum mai e acum, dar pe vremea mea (acu vreo 7-8 ani) pentru filo bilingv engleza era test de limba engleza scris si oral. La scris in principiu e gramatica (de pus verbul la timpul corect, multiple choice, etc) plus ceva de tradus sau poate o compunere/un eseu. Iar la oral tragi biletel cu un text si cateva intrebari legate de textul repectiv.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e simplu, dar mai trebuie să şi înveţi. Nu orice lucru poate sa fie simplu de să nu înveţi. Deci trebuie să înveţi câteva definiţii sau ce aveti voi acolo. Pa!